مقاله

سربکوبی و اتاق اشعه ایکس

اتاق های عکسبرداری با اشعه ایکس و آزمایشگاه باید طوری طراحی شوند که مکان امنی برای پزشکان، پرسنل و بیماران باشد. این اتاق ها باید با لایه های استاندارد سربی پوشانده شوند تا تشعشعات حاصل از پرتو ها به بیرون نفوذ نکند. در صورت نفوذ اشعه ایکس، میزان عبور آن را کاهش دهند.
سرب کوبی و ایزولاسیون اتاق رادیولوژی، یکی از خدمات مهم شرکت تراستمد است که بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد.

مراحل انجام سربکوبی اتاق رادیولوژی

بررسی نقشه اتاق رادیولوژی

در ابتدا باید نقشه اتاق تجهیزات و دستگاه رادیولوژی و عکس برداری بررسی شود. بررسی محل به ما کمک می کند که بدانیم تجهیزات در کدام قسمت قرار دارند و در خارج از اتاق و در مجاورت آن چه تجهیزات مشابهی وجود دارد . نکته مهم دیگر این بررسی این است که اگر محل آزمایشگاه در طبقه دوم باشد، باید بررسی شود که آیا نیاز است سقف و کف اتاق نیاز به سربکوبی دارد یا خیر؟

 

بررسی اشعه های منتشر شده دستگاه ها توسط متخصص

بعد از بررسی اتاق رادیولوژی، از یک متخصص فیزیک و پرتو شناسی کمک گرفته می شود تا ضریب نفوذ پرتو ها سنجیده شود. این امر کمک می کند که بدانیم تا چه ضخامتی دیواره ها، سقف و کف را سربکوبی انجام دهیم.
برای مطالعه بیشتر به مقاله سربکوبی چیست مراجعه کنید.

درب های سربی

پس از بررسی نقشه اتاق تجهیزات و بررسی تشعشات موجود در محیط، باید درب سربی اتاق رادیولوژی را انتخاب کنید. درب های سربی در دو نوع درب های سربی ریلی و لولایی طبقه بندی می شود.

درب سربی ریلی

درب های سربی ریلی در آزمایشگاه ها و اتاق های رادیولوژی کاربرد فراوانی دارد درب های سربی ریلی در دو نوع دستی و اتوماتیک نصب می شود، موتور نصب شده در درب های اتوماتیک از قدرت و توان بالایی برخوردار است. شرکت تراستمد مجری فعال در حوزه سربکوبی و درب سربی است.

درب سربی لولایی

درب های سربی ساخته شده از چوب فشرده و سرب است که به صورت فراوان در بیمارستان ها و اتاق های رادیولوژی استفاده می شود. درب سربی لولایی ضد میکروب، ضد حریق است. شرکت تراست خاورمیانه مجری انواع سرب کوبی، اجرای انواع درب های سربی، و تامین کننده انواع لوازم محافطتی در برابر اشعه ایکس است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *